CENNIK

CENNIK OPŁAT

za usługi świadczone w Powiatowym Zespole Schronisk Młodzieżowych w Jaworze

(schronisko młodzieżowe kategorii I)

 

 1. Usługa zakwaterowania1) dla młodzieży (turysty2) i odwiedzającego3)):
 1. indywidualna turystyka młodzieżowa:
 1. nocleg turysty w pokoju jednoosobowym z łazienką: 70 zł/dobę,
 2. nocleg turysty w pokoju dwuosobowym z łazienką: 60 zł/dobę,
 3. nocleg turysty w pokoju wieloosobowym (powyżej 2 osób) z łazienką: 50 zł/dobę,
 4. nocleg turysty w pokoju wieloosobowym (powyżej 2 osób) bez łazienki: 40 zł/dobę,
 5. pobyt dzienny odwiedzającego w schronisku: 15 zł/dobę;
 1. grupowa turystyka młodzieżowa: ceny obowiązujące dla indywidualnej turystyki młodzieżowej, określone w pkt. 1. W przypadku zorganizowanej grupy turystycznej młodzieży w ilości powyżej 12 osób, może być zastosowana 20 % zniżka opłat określonych w pkt. 1.
 1. Usługi towarzyszące usłudze zakwaterowania:
 1. wypożyczenie łóżka zastępczego (składane, materac): 15 zł/dobę;
 2. wypożyczenie poduszki z kołdrą lub 2 kocami: 5 zł/dobę;
 3. wypożyczenie bielizny pościelowej (prześcieradła, poszwy na poduszkę i kołdrę): 5 zł/dobę;
 4. wypożyczenie ręcznika: 3 zł/dobę;
 5. przechowanie pieniędzy, przedmiotów wartościowych, bagażu i sprzętu turystycznego: 2 zł/godzinę.
 1. Usługi związane z realizacją zadań z zakresu turystyki:
 1. wypożyczenie sprzętu rekreacyjnego i sportowego:
 1. rower: 2 zł/godzinę,
 2. kije nordic walking: 1 zł/godzinę;
 1. wynajem sali konferencyjnej: 60 zł/godzinę;
 2. wynajem sali dydaktycznej (mieszczącej do ok. 20 osób): 40 zł/godzinę;
 3. wynajem projektora: 20 zł/godzinę.
 1. Wynajem powierzchni niemieszkalnej dla podmiotów zewnętrznych na działalność związaną z funkcją turystyczną4):
 1. opłata za wynajem 1 m2 powierzchni pod automat z napojami: 150 zł/miesiąc;
 2. opłata za wynajem 1 m2 powierzchni pod reklamę: 50 zł/miesiąc;
 3. opłata za wynajem powierzchni na cele inne, niż wymienione w pkt 1 i 2:
 1. za wynajem powierzchni do 20 m2 - 300 zł/miesiąc,
 2. za wynajem każdego 1 m2 powierzchni powyżej 20 m2 - 15 zł/miesiąc.

 

Zmiana zatwierdzonych niniejszym cennikiem wysokości opłat albo sposobu ustalania opłat za usług świadczone przez Powiatowy Zespół Schronisk Młodzieżowych w Jaworze, wymaga zgody Zarządu Powiatu w Jaworze.

 

Objaśnienia odnośników:

1) Usługa zakwaterowania obejmuje nocleg lub pobyt dzienny w schronisku młodzieżowym dla młodzieży szkolnej i studenckiej, uprawnionej do pobytu na podstawie ważnych legitymacji szkolnych i studenckich, a w przypadku grupowej turystyki młodzieżowej także dla opiekunów grypy turystycznej młodzieży i innych osób wchodzących w jej skład. Wyżej wymienione osoby, w zależności od tego, czy korzystają z noclegu lub nie, mogą mieć status turysty lub odwiedzającego. Celem ich podróży jest indywidualna i grupowa turystyka młodzieżowa.

2) Turysta – osoba, która podróżuje do innej miejscowości poza swoim stałym miejscem pobytu na okres nieprzekraczający 12 miesięcy, dla której celem podróży nie jest podjęcie stałej pracy w odwiedzanej miejscowości i która korzysta z noclegu przynajmniej przez jedną noc.

Stawka opłaty za dobę noclegu dla turysty obejmuje całodobowe zakwaterowanie w pokojach wyposażonych w co najmniej: łóżka lub stelaże wyposażone w materace, poduszkę i kołdrę lub 2 koce na osobę oraz bieliznę pościelową, szafy ubraniowe, szafki nocne lub półki przy każdym łóżku, stół z krzesłami lub taboretami (po jednym na osobę) lub ławami, lustro i kosz na śmieci. Opłata za dobę noclegu ponadto zawiera bezpłatny: parking lub możliwość parkowania maksymalnie 200 m od obiektu, dostęp do WiFi na terenie całego obiektu, dostęp do kuchni samoobsługowej wyposażonej w sprzęt kuchenny (płyty do gotowania, garnki, czajniki, patelnie, lodówkę) i jadalni zaopatrzonej w sprzęt stołówkowy (stoły, krzesła lub ławy, talerze głębokie i płytkie, łyżki, widelce, noże, szklanki, kubki), dostęp do świetlicy wyposażonej w telewizor oraz jedno z urządzeń multimedialnych, a także inny sprzęt do gier i zabaw, dostęp do pomieszczenia do suszenia odzieży, dostęp do urządzeń higieniczno – sanitarnych z bieżącą zimną i ciepłą wodą przez całą dobę oraz ogrzewanie zapewniające utrzymanie temperatury 19oC. Wykup usługi noclegu w pokoju dwu lub wieloosobowym oznacza, że zostaną dokwaterowane do tego pokoju kolejne osoby, które wykupią podobną usługę.

3) Odwiedzający - osoba, która podróżuje do innej miejscowości poza swoim stałym miejscem pobytu, dla której celem podróży nie jest podjęcie stałej pracy w odwiedzanej miejscowości oraz niekorzystającą z noclegu.

Stawka opłaty za pobyt dzienny w schronisku dla odwiedzającego obejmuje dzienne zakwaterowanie w miejscu wyznaczonym przez dyrektora schroniska (na świetlicy lub jadalni). Opłata za pobyt dzienny w schronisku ponadto zawiera bezpłatny: parking lub możliwość parkowania maksymalnie 200 m od obiektu, dostęp do WiFi na terenie całego obiektu, dostęp do pomieszczenia do suszenia odzieży, dostęp do urządzeń higieniczno – sanitarnych z bieżącą zimną i ciepłą wodą przez całą dobę, ogrzewanie zapewniające utrzymanie temperatury 19oC, dostęp do kuchni samoobsługowej wyposażonej w sprzęt kuchenny (płyty do gotowania, garnki, czajniki, patelnie, lodówkę) oraz w zależności od wykupionego zakwaterowania bezpłatny dostęp do jadalni zaopatrzonej w sprzęt stołówkowy (stoły, krzesła lub ławy, talerze głębokie i płytkie, łyżki, widelce, noże, szklanki, kubki) lub bezpłatny dostęp do świetlicy wyposażonej w telewizor oraz jedno z urządzeń multimedialnych, a także inny sprzęt do gier i zabaw.

4) Opłata za wynajem 1 m2 powierzchni niemieszkalnej nie obejmuje wyposażenia i mediów.

Wypożyczanie wyposażenia następuje na odrębnych zasadach uzgodnionych przez dyrektora schroniska z Zarządem Powiatu w Jaworze.

Rozliczanie opłat za media (energia elektryczna, woda ciepła i zimna, ogrzewanie, gaz, Internet, itp.) następuje na podstawie rzeczywistego zużycia.

Korzystanie z nieruchomości, w tym oddanie jej w najem, dzierżawę albo użyczenie w celu prowadzenia działalności nie należącej do zakresu działania i zadań Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze, tj. w celu prowadzenia działalności nie związanej z funkcją turystyczną, wymaga uzyskania zgody Zarządu Powiatu w Jaworze.

Wytworzył:
Udostępnił:
Łuczak Izabela
(2012-09-07 09:26:57)
Ostatnio zmodyfikował:
Kowalczyk Krzysztof
(2021-06-10 14:15:01)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki